Czy w 2017 będzie się opłacało oszczędzać na lokatach?

To pytanie często zadają sobie klienci banków – nie ma co ukrywać, że w 2016 oprocentowanie lokat było dalekie od satysfakcjonującego. Czy w nowym roku sytuacja się zmieni?

Po kilku dniach 2017 roku wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej niż w poprzednim roku. Kolejne banki obniżają oprocentowania swoich lokat, a wyższe niż „standardowe” wartości odsetek pojawiają się tylko w przypadku np. nowych klientów.

Rynek lokat powoli zaczyna przypominać sytuację znaną z usług telekomunikacyjnych – nowy klient jest łakomym kąskiem, natomiast ten „stary” już nie powinien się spodziewać żadnych ukłonów w jego stronę.

Spodziewać się można, iż oprocentowanie średnie będzie utrzymywać się na poziomie ok 1,5% co przy kwocie 10 000 zł i lokatach zakładanych na jeden miesiąc może przynieść ponad 10 zł zysku. To więcej niż na koncie oszczędnościowym, ale większość klientów będzie nadal traktowała depozyty jako formę uporządkowania swoich środków w banku.

Wyjście? Czekanie na okazje czyli tzw. wisieńki na torcie. Czy banki zaskoczą klientów w 2017 wyjątkowymi ofertami specjalnymi? To się okaże.