Przegląd głośników komputerowych do 500zł

Nowoczesne multimedia stawiają coraz większe wyzwania w zakresie dźwięku uzyskiwanego z komputera. O ile większość laptopów posiada wbudowane głośniki, są to przeważnie niskiej jakości przetworniki – natomiast komputery typu desktop nie posiadają żadnej możliwości odtwarzania dźwięku. Stąd zestaw biurkowych głośników jest nieodzowny w domu czy też w pracy.

Większość uniwersalnych zestawów to klasyczne dwie kolumny ( system 2.0 ), jednakże do oglądania filmów czy też podczas grania w gry komputerowe przyda się już bardziej rozbudowany zestaw typu 2.1 ( dwie satelity i subwoofer ) lub nawet 5.1 ( satelity, głośnik centralny oraz subwoofer ).

Logitech Z200

To zestaw w cenie ok 100zł. Są to dwie kolumienki ( w każdej dwa głośniki ) podłączane poprzez złącze mini-jack. Wystarczające do podstawowych zastosowań dla niewymagających użytkowników. Atutami są niewielkie rozmiary oraz waga.

Creative Gigaworks T20/T40

Zestawy Gigaworks to głośniki dedykowane muzyce. Nie znajdziemy tutaj kopnięcia basowego, ale jedwabny przetwornik wysokotonowy oraz dedykowany głośnik pełnozakresowy ( w modelu T40 dwa takie głośniki ). Całość dopełnia system bass-reflex umiejscowiony na górze każdej kolumy. Cena modelu T20 waha się od 250 do 330zł. Natomiast T40 to koszt około 500zł.

Creative Sound Blaster X S3

System 2.1 od Creative przewidziany dla graczy. Wyposażony w dwie kolumienki oraz subwoofer. Dostępny w cenie od 230zł do 290zł. Obudowy głośników są tutaj wykonane z drewna – co polepsza jakość dźwięku ( zwłaszcza przy mocnych tonach niskich ).

Logitech Z-506

Jeden z tańszych systemów 5.1 – cztery głośniki satelitarne, jeden centralny oraz subwoofer to idealny zestaw do gier oraz oglądania filmów. Do wykorzystania w pełni możliwości systemu wymagana jest odpowiednia karta dźwiękowa – w przypadku komputerów typu desktop jest ona w większości wbudowana, jednak w notebookach możemy nie znaleźć aż tylu odpowiednich wyjść.

Logitech Z533

Te stylowe głośniki idealnie wpasują się w wystrój biura czy też pokoju – dwie satelitki plus subwoofer sterowane są za pomocą pilota na kablu. Dzięki temu łatwo jest kontrolować zarówno tony wysokie jak i niskie. Zestaw posiada dość dużą moc – w sumie 45 watt RMS. Ceny w okolicach 300zł.

Edifier 2.0 R1600TIII

Edifier to zestaw klasyczny – dwie drewniane kolumienki w systemie dwudrożnym. Sterowane za pomocą pilota oraz kontrolerów na obudowie jednej z kolumn. Bardzo ciekawa propozycja dla szukających większych wrażeń muzycznych w systemach komputerowych. Do kupienia w przedziale od 400 do 450zł.

To tylko wybrane pozycje, dostępne w większości sklepów stacjonarnych i internetowych.