firma

Umowy zlecenia – zmiany od 2016 roku

1 stycznia 2016 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące oskładkowania umów-zleceń. Zmiany budzą sporo kontrowersji. Co przewiduje nowelizacja i czy wprowadzone rozwiązania prawne są korzystne dla zleceniodawców i zleceniobiorców?

Do tej pory osoby zatrudnione na kilka umów-zleceń miały opłacane składki ZUS tylko od jednej z nich, zwykle tej z najniższą kwotą. „Od 1 stycznia 2016 r. nie jest to możliwe. Płatnicy zostali zobowiązani do odprowadzania składek ZUS od wszystkich umów-zleceń do wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia” – mówi serwisowi infoWire.pl Anna Wojewódzka, kierownik oddziału firmy Jobhouse w Warszawie.

Korzyścią dla zleceniobiorców wynikającą z tego rozwiązania prawnego ma być odprowadzanie wyższych składek na emeryturę, co zapewniłoby stabilność finansową na stare lata. Zmiany mają również zmotywować przedsiębiorców do zatrudniania pracowników na etat. „Istnieje ryzyko, że w mniejszych firmach ten system się nie sprawdzi, ponieważ pracodawcy będą próbowali przenieść wyższe koszty umów-zleceń na pracowników i proponowali im niższą płacę netto. Dotknie to w szczególności osoby pracujące za najmniejsze stawki” – ostrzega ekspertka.

Źródło : infowire.pl

Postaw na niestandardową reklamę

Przedsiębiorcy chętnie inwestują w internetowe narzędzia marketingu. Media społecznościowe, zwłaszcza kiedy wykorzystuje się wideo, dają ogromny wachlarz możliwości w zakresie niestandardowej promocji. W przeciwieństwie do radia czy telewizji pozwalają też dokładnie sprecyzować intencje klientów oraz zmierzyć efekty prowadzonych kampanii.

Jeszcze więcej korzyści w rachunku firmowym Idea Banku

Idea Bank, inaczej niż inne banki wprowadzające opłaty za konta, niezmiennie oferuje darmowy rachunek. Przedsiębiorca nie płaci za otwarcie i prowadzenie konta FIRMA TO JA oraz wykonywane na nim operacje, teraz może także bezpłatnie wpłacać gotówkę w oddziałach oraz wypłacać pieniądze z obcych bankomatów. Posiadając konto w Idea Banku właściciel firmy zyskuje szereg bezpłatnych narzędzi, ułatwiających prowadzenie biznesu.

Praca to nie tylko pensja

Awansowanie i otrzymywanie coraz większych zarobków to kwestie priorytetowe dla każdego pracownika. Z punktu widzenia zatrudnionych atrakcyjne są także korzyści dodatkowe, które oferują pracodawcy. Dlatego aby pozyskać lojalność pracowników, zapewniają im oni szereg profitów.

Piąta edycja Innowatorów WPROST

nnowatory WPROST to nagrody dla najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw przyznawane przez redakcję tygodnika „Wprost”. Właśnie ruszyła piąta już edycja tego prestiżowego rankingu. Ankieta jest dostępna pod adresem http://innowacje.wprost.pl/ankieta

Małe i średnie firmy coraz częściej kupują zaawansowane oprogramowanie dla biznesu.

Mali i średni przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w zaawansowane oprogramowanie biznesowe. Stało się to dla nich bardzo istotne narzędzie w prowadzeniu biznesu. Cena nie jest już najważniejszym kryterium – liczy się to, w jaki sposób programy pozwolą budować wartość ich firmy i dalej ją rozwijać. Coraz częściej też przedsiębiorcy decydują się na współpracę z firmami zewnętrznymi. To wymusza zmiany wśród producentów oprogramowania.

Gwałtowne letnie burze zagrażają komputerom i ważnym danym

Specjaliści polskiego oddziału Kroll Ontrack zwykle w okresie letnim notują wzrost liczby przypadków utraty danych, spowodowanych przez warunki atmosferyczne. Gwałtowne załamania aury często doprowadzają do utraty ważnych danych z komputerów, urządzeń mobilnych oraz serwerowni. W obliczu aktualnych niepokojących doniesień pogodowych eksperci radzą, jak ochronić prywatne i służbowe sprzęty elektroniczne.

Elektroniczny obieg dokumentów – to się opłaca

Szybszy obieg informacji, lepsza wiarygodność, wyższe bezpieczeństwo oraz większa oszczędność pieniędzy – to główne zalety przejścia w firmie z dokumentacji papierowej na elektroniczną. Przykładowo na wystawieniu faktury można zyskać ok. 5 zł, natomiast na jej odebraniu – ok. 15. Zmiana będzie korzystna również dla pracowników.

mobilny terminal w pakiecie z rachunkiem dla przedsiębiorców od Mbanku

Konto prowadzone za darmo przez 12 miesięcy i mobilny terminal w niskiej cenie bez abonamentu – to tylko niektóre korzyści nowej oferty mBanku dla firm.

Samsung uruchamia platformę wsparcia dla małego i średniego biznesu

Według badań po wejściu do punktu sprzedaży około 30% osób nie odwiedza jego dalszej części. Jak w takim razie przyciągnąć uwagę klientów, jakie są ich zakupowe zwyczaje i oczekiwania, jak efektywnie promować swoją ofertę? Odpowiedź na te i wiele podobnych pytań będzie można znaleźć na kanale internetowym firmy Samsung – „Wzmacniacz dla firm”. Platforma ma stanowić zestaw zasobów i kluczowych informacji, które pomogą w właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw prowadzić biznes.