kredyty

Letnia pożyczka od BOŚ Banku

Ruszyła promocyjna „EKOpożyczka na lato” w Banku Ochrony Środowiska. Jej
wyróżniki to m.in. niskie oprocentowanie oraz długi okres kredytowania, nawet do 120
miesięcy.

W grudniu 2016 wzrósł popyt na kredyty konsumpcyjne

Jak podaje BIK ( Biuro Informacji Kredytowej ) w grudniu poprzedniego roku wrósł BIK Indeks – popytu na kredyty konsumpcyjne o 10,9%.

mBank upraszcza umowy kredytowe

Warunki kredytu w formie czytelnej tabeli, z wyjaśnieniem najważniejszych terminów z bankowego żargonu – tak wygląda nowa umowa kredytowa mBanku. To kolejny, po umowie o rachunek, krok do uproszczenia wszystkich dokumentów podpisywanych przez klientów.

Zmieniając kształt umowy kredytu gotówkowego bank chciał, by dokument był przede wszystkim czytelny i zrozumiały dla klienta. Dlatego zachowując ten sam zakres informacji, zrezygnował z trudnego, specjalistycznego języka i paragrafów.

W nowym dokumencie treści zostały podzielone na bloki tematyczne odpowiadające na konkretne pytania klienta, np. kiedy otrzyma pieniądze, w jaki sposób będzie spłacał kredyt czy jakie jest jego oprocentowanie. Kolejne podpunkty wyróżnione zostały innym kolorem, a wszystkie szczegóły zaprezentowane w formie tabeli. Hermetyczny, formalny branżowy język ograniczony został do minimum. Zastąpiono go bezpośrednim sposobem komunikacji. Bank zadbał także o wyjaśnienie najważniejszych pojęć, które mogą być niezrozumiałe dla klienta, takich jak np. WIBOR czy BOK.

– Wprowadzony podział na kategorie sprawia, że klient od razu widzi najważniejsze informacje. To szczególnie ważne, ponieważ umowa kredytowa postrzegana jest jako poważne zobowiązanie, dlatego musi być zrozumiała. Nowa struktura dokumentu jest przejrzysta, ułożona w logiczny ciąg. Jeśli więc klient zastanawia się w jaki sposób bank będzie naliczał odsetki, by to sprawdzić, nie musi jeszcze raz czytać całej umowy – mówi Aneta Rudnicka z wydział rozwoju produktów i legislacji mBanku.

Umowa przed wprowadzeniem została także skonsultowana z klientami. Bank dzięki m.in. skorzystaniu z narzędzia umożliwiającego śledzenie ruchu gałek ocznych zbadał, jak klienci czytają umowy, jakie elementy są dla nich ważne i czego z podobnego dokumentu chcieliby się dowiedzieć.

Nowa umowa kredytu gotówkowego jest już drugą w podobnym, prostszym formacie. Jako pierwszy zmieniony został wzór najpopularniejszego z dokumentów – umowy o rachunek bankowy.

Równolegle bank, rozpoczął uproszczenie dokumentów dla klientów firmowych. Pierwsza zmianie poddana została umowa dotycząca zabezpieczonej linii kredytowej dla firm.

Bank będzie sukcesywnie modyfikował dokumenty do kolejnych produktów.

Źródło : mBank

Wzrasta minimalny wkład własny na mieszkanie od 1 stycznia 2016

Od 1 stycznia 2016 r. wzrasta wymagany minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego. Będzie wynosił już 15%. Czy wpłynie to na branżę mieszkaniową?

Nowa promocja Pożyczki Konsolidacyjnej

W nowej promocji Pożyczki Konsolidacyjnej Banku Millennium oprocentowanie dla kwoty konsolidowanych środków z ubezpieczeniem wynosi teraz 4,99%.

Kredyt firmowy bez prowizji w BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje kredyt firmowy bez prowizji przygotowawczej w wysokości do 250 tys. zł, decyzja kredytowa podejmowana jest nawet w 24 godziny, a finansowanie uruchamiane jest już w 48 godzin w całej kwocie na rachunku bieżącym.

Studencki wynajem mieszkań z cenami wyższymi niż rok temu

Wrzesień to ostatni sygnał dla studentów, którzy nie mają jeszcze wynajętego mieszkania oraz dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą je wynająć żakom. Popyt sprawia, że dla wynajmujących jest to doskonały czas, a ich oferty cieszą się sporym zainteresowaniem. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która już w sierpniu br. odnotowała 212% wzrost zapytań o wynajem mieszkań i aż 237% wzrost tego zapytania w ciągu ostatnich trzech miesięcy (źródło: Adobe SiteCatalyst, sierpień 2015).

Promocyjny kredyt gotówkowy w Plus Banku

Do 30.11.2015 kredyt gotówkowy w Plus Banku niższy o 50% z kuponem promocyjnym.

Zmiany w kredytach mieszkaniowych Mieszkanie dla Młodych w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK S.A., dostosowując swoją ofertę kredytów hipotecznych do nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, od 1 września br. oferuje kredyty mieszkaniowe Mieszkanie dla Młodych na zmienionych zasadach.

Promocja kredytu konsolidacyjnego w banku BPH

Bank BPH oferuje promocyjny kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem 4,9% od 1 września.