kredyty mieszkaniowe

W grudniu 2016 wzrósł popyt na kredyty konsumpcyjne

Jak podaje BIK ( Biuro Informacji Kredytowej ) w grudniu poprzedniego roku wrósł BIK Indeks – popytu na kredyty konsumpcyjne o 10,9%.

Wzrasta minimalny wkład własny na mieszkanie od 1 stycznia 2016

Od 1 stycznia 2016 r. wzrasta wymagany minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego. Będzie wynosił już 15%. Czy wpłynie to na branżę mieszkaniową?

Studencki wynajem mieszkań z cenami wyższymi niż rok temu

Wrzesień to ostatni sygnał dla studentów, którzy nie mają jeszcze wynajętego mieszkania oraz dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą je wynająć żakom. Popyt sprawia, że dla wynajmujących jest to doskonały czas, a ich oferty cieszą się sporym zainteresowaniem. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która już w sierpniu br. odnotowała 212% wzrost zapytań o wynajem mieszkań i aż 237% wzrost tego zapytania w ciągu ostatnich trzech miesięcy (źródło: Adobe SiteCatalyst, sierpień 2015).

Zmiany w kredytach mieszkaniowych Mieszkanie dla Młodych w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK S.A., dostosowując swoją ofertę kredytów hipotecznych do nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, od 1 września br. oferuje kredyty mieszkaniowe Mieszkanie dla Młodych na zmienionych zasadach.

Niższe marże kredytów hipotecznych w banku BPH

Bank BPH wprowadził zmiany w ofercie kredytów hipotecznych. Klienci mają do wyboru dwie opcje, różniące się wysokością marży i prowizji. Posiadając w Banku BPH Maksymalne Konto i kartę kredytową oraz decydując się na 15-letni okres kredytowania, można skorzystać z marży wynoszącej jedynie 0,7 proc.

Promocja hipoteczna eurobanku „W parze taniej” z marżą już od 1,3%

1 marca 2015 roku eurobank wprowadził do swojej oferty nową promocję kredytu hipotecznego pod hasłem „W parze taniej” z obniżonymi, konkurencyjnymi na tle rynku marżami. Oferta kierowana jest do klientów, którzy przystępują do umowy kredytu wspólnie z inną osobą lub mogą się wykazać minimum dwoma źródłami dochodu.

„Pomoc CHF” – program ułatwień dla Klientów Getin Noble Banku

Z myślą o Klientach posiadających kredyty hipoteczne indeksowane lub denominowane do CHF, Getin Noble Bank wprowadził program „Pomoc CHF”. Pakiet ułatwień dostępny dla kredytobiorców jest bezpośrednią odpowiedzią na zawirowania na rynku walutowym będące następstwem decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego.

Odpowiedź banków na niepewny kurs franka szwajcarskiego

Odkąd gwałtownie wzrósł kurs franka szwajcarskiego ( CHF ) , zaczęła się dyskusja jak i czy pomagać osobom posiadającym kredyt w tej walucie.

Deutsche Bank zwraca za inspekcje nieruchomości

W nowej promocji banku można otrzymać zwrot poniesionych kosztów inspekcji nieruchomości.

Lepsze wyniki sprzedaży MdM w maju

Jak podaje Home Broker w maju wzrosła sprzedaż w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. W porównaniu do kwietnia nastąpił wzrost o 22%.