motoryzacja

Mitsubishi L200 z tytułem Pickup Roku

Mitsubishi L200, już po raz trzeci z rzędu, zdobyło nagrodę „Pick Up of the Year” w konkursie magazynu Auto Express. Jury doceniło L200 za jego wszechstronność, dynamikę napędu i wysoki standard wyposażenia.

MITSUBISHI ASX 2017 ze zniżką oraz pakietem ubezpieczeniowym

Polski oddział Mitsubishi Motors przygotował dla klientów atrakcyjną noworoczną niespodziankę: debiutujący właśnie na polskim rynku model Mitsubishi ASX 2017 jest teraz dostępny ze zniżką w wysokości 2000 zł wraz z promocyjnym pakietem ubezpieczeniowym i jednym z trzech rodzajów korzystnych kredytów.

Abonament na samochód – ciekawy sposób na posiadanie auta

Fiat wprowadza ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą pojeździć nowym samochodem bez konieczności uwikłania się w dodatkowe opłaty typu ubezpieczenie czy przeglądy.

Sprzedaż samochodów z grupy FCA w Polsce w 2015

FCA Poland, czyli marki Fiat, Abarth, Jeep, Alfa Romeo, Lancia – uzyskały sprzedaż 23 046 samochodów na polskim rynku.

Nowy Nissan Leaf od stycznia w Polsce

Już od stycznia w salonach Nissana nowy model Leaf – całkowicie elektryczne auto.

Jaka polisa na zagraniczną podróż autem?

Planujesz wyjazd własnym samochodem za granicę? Sprawdź, co zapewnia twoja polisa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń oraz w których krajach będzie obowiązywała. Zielona Karta może okazać się niewystarczająca.

Osoby wyjeżdżające autem za granicę muszą mieć ubezpieczenie OC. Standardowa polisa jest ważna w 32 krajach, które podpisały wielostronne porozumienie o wzajemnym akceptowaniu polis. Oprócz krajów unijnych są to między innymi Szwajcaria i Norwegia. Jeśli kierujemy się do państw, które nie zawarły tego porozumienia, powinniśmy zadbać o certyfikat Zielonej Karty, potwierdzający, że mamy ubezpieczenie OC. Zarówno standardowa polisa OC, jak i Zielona Karta chronią właściciela auta przed ponoszeniem kosztów szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu. Jednak jeśli sprawca wypadku prowadził pod wpływem alkoholu, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie dochodziło roszczeń.

„Aby czuć się w pełni bezpiecznie podczas podróży własnym samochodem, warto kupić dodatkowo ubezpieczenie assistance. Gwarantuje ono pomoc w takich sytuacjach jak potrzeba wynajęcia hotelu dla kierowcy i pasażerów, holowania auta czy jego naprawy. Wystarczy zadzwonić pod numer wskazany w polisie. Infolinia jest czynna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Łoza, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych i Komunikacyjnych w Generali.

„Wydanie certyfikatu Zielonej Karty jest darmowe – wlicza się w cenę polisy OC. Koszt assistance zależy od zakresu ochrony, jaką wybierzemy, i waha się od kilkudziesięciu do 300 zł rocznie” – dodaje ekspert.

Stabilnie na rynku sprzedaży opon w Polsce

Pierwsze półrocze 2015 roku na rynku oponiarskim w Polsce cechowało się, w porównaniu z wynikami z 2014 roku, niewielkimi spadkami sprzedaży – w segmencie opon od samochodów osobowych o 5 proc. i w segmencie opon do samochodów ciężarowych o 0,6 proc.

Opony zimowe – nie daj się zaskoczyć zimie

Zmieniłeś już opony letnie na zimowe czy nadal liczysz, że śnieżnej aury tym razem nie będzie? Eksperci zaznaczają: ogumienie letnie w temperaturze poniżej 7°C traci swoje właściwości. O bezpieczeństwo zadbaj zatem już dziś.

Fiat Tipo powraca

Nowy model Fiata będzie nosił nazwę TIPO – kojarzący się zapewne większości kierowców ze starym Tipo, kanciastym, ale rozpoznawalnym modelem włoskiej marki. Jedynie w Turcji nazwa zostanie wzięta z projektu – Aegea.

Europejski dzień bez samochodu – 22 wrzesień 2015

Europejski dzień bez samochodu to inicjatywa, dzięki której można zostawić auto w garażu i spróbować alternatywnych środków transportu.